Enigma Virtual Box – ادغام فایل‌های جانبی با فایل اجرایی

شبیه‌سازها در دو گروه تقسیم‌بندی می‌شوند:
گونه‌ی نخست شبیه‌سازهای سیستم هستند که محیطی کاملا شبیه یک رایانه‌ی واقعی تولید می‌کنند و امکان نصب سیستم‌عامل‌های گوناگون را فراهم می‌کنند. مشهورترین ابزارها در این گروه عبارتند از VMWare و VirtualBox که به ترتیب دو گزینه‌ی تجاری و رایگان هستند.

گونه‌ی دوم شبیه‌سازهایی هستند که در دل سیستم‌عامل اجرا می‌شوند و وظیفه‌ی شبیه‌سازی برخی از عوامل را برای برنامه‌های خاص بر عهده می‌گیرند. گزینه‌های مختلفی نیز در این گروه قرار دارند که از آن‌ها می‌توان VMWare ThinApp، Sandboxie و Enigma Virtual Box را نام برد.

به طور کلی استفاده از شبیه‌سازها با هدف‌های مختلفی صورت می‌پذیرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • اجرای برنامه‌های مشکوک و ناشناس برای جلوگیری از آسیب به اطلاعات ارزشمند
  • اجرای برنامه بدون باقی گذاشتن رد پا
  • اجرای برنامه همیشه برای اولین بار

در این نوشته قصد دارم به معرفی شبیه‌ساز Enigma Virtual Box بپردازم.

همان گونه که گفته شد، شبیه‌سازها برای هدف‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. Enigma Virtual Box به برنامه‌نویسان کمک می‌کند تا فایل‌های جانبی برنامه‌ی خود مانند تصویرها، فایل‌های dll، فایل‌های ocx و هر نوع فایل دیگر را به فایل اجرایی خود بچسبانند. پس از چسباندن فایل‌های جانبی به برنامه، این فایل‌ها همانند گذشته برای برنامه در دسترس و قابل مشاهده خواهند بود ولی برنامه‌های دیگر و مشتریان شما نخواهند توانست فایل‌ها را مشاهده و بازخوانی کنند.

ابزارهای تجاری مختلفی مانند MoleBox و محافظ‌های قدرتمند شرکت Oreans نیز توانایی انجام این عملیات را دارند که به دلیل تجاری بودن و پیچیدگی دو نقطه‌ی ضعف در برابر Enigma Virtual Box از خود نشان داده‌اند.

آخرین نسخه از این نرم‌افزار همیشه از این پیوند قابل دریافت است.
۲۴ خرداد ۹۱: آخرین نسخه‌ی این نرم‌افزار ۴.۷۰ است که از پیوند بالا قابل دریافت است

به گفته‌ی توسعه دهنده، این برنامه از گونه‌های مختلف فایل اجرایی تحت ویندوز پشتیبانی می‌کند ولی با توجه با توجه به اینکه زمان زیادی از معرفی آن نمی‌گذرد، ممکن است با تعداد محدودی از فایل‌های اجرایی سازگاری نداشته باشد

این نوشته در امنیت, فناوری, نرم‌افزار ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>