پیوند دادن حساب گوگل پلاس با سایت یا وبلاگ برای افزایش رتبه‌ی SEO

SEO - نمایش تصویر نویسنده در کنار نتایج گوگل

توجه: گوگل به تازگی سیستم Authorship یا رتبه‌بندی محتوا بر اساس نویسنده را متوقف کرد. بنابراین نکته‌های گفته شده در این نوشته تاثیر خود در SEO را از دست داده‌اند

افزایش رتبه‌ی SEO در موتورهای جستجو یکی از اهداف مهم صاحبان سایت‌ها و وبلاگ‌ها است. از طرف دیگر گوگل به عنوان محبوب‌ترین موتور جستجوی اینترنتی، از الگوریتم‌های گوناگونی برای رتبه‌بندی سایت‌ها استفاده می‌کند. هرچند این شرکت تلاش می‌کند تا الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود را مخفی نگه دارد، با این حال برخی از معیارهای رتبه‌بندی به شیوه‌های گوناگون شناسایی شده‌اند.

یکی از معیارهای جدید که گوگل به تازگی تمرکز بیشتری روی آن داشته است، حساب کاربری گوگل پلاس است. به این معنی که کیفیت مطالب نوشته شده در سایت‌ها و وبلاگ‌ها بر اساس اینکه نویسنده‌ی آن چه کسی باشد، امتیاز دریافت خواهند کرد.

برای معرفی حساب کاربری گوگل پلاس به عنوان نویسنده‌ی سایت خود فرآیندی دو مرحله‌ای را باید به انجام برسانید

قرار دادن پیوند حساب کاربری گوگل پلاس در صفحات سایت یا وبلاگ

برای انجام این کار می‌بایست، در هر صفحه و هر مطلب سایت خود پیوندی به حساب کاربری گوگل پلاس خود قرار بدهید:

<a href="[profile_url]?rel=author">Google</a>

درج پیوند سایت در حساب کاربری گوگل پلاس

اکنون به حساب کاربری خود در گوگل پلاس مراجعه کنید و در سربرگ About بخش Links را بیابید. با اضافه کردن نشانی سایت خود به بخش Contributor to، گوگل شما را به عنوان یکی از نویسندگان سایت پیوند شده، شناسایی خواهد کرد.

انجام این کار علاوه بر اثر مثبتی که روی SEO دارد، سبب می‌شود دوستان شما در گوگل پلاس مطالب ارسالی شما را بالاتر از قبل مشاهده کنند و علاوه بر آن تصویر پروفایل گوگل پلاس شما، در کنار مطالب ارسالی به نمایش در خواهد آمد که خود اثر مثبت دیگری در SEO بر جای می‌گذارد.

پیوند دادن حساب کاربری و سایت برای دستیابی به رتبه‌ی بهتر در بهینه‌سازی موتور جستجو، گام نخست به حساب می‌آید. در گام بعدی باید خود را به عنوان یک نویسنده‌ی خوب معرفی کنید تا گوگل مطالب شما را بهتر ارزیابی کند. به هر میزان که یادداشت‌های شما در گوگل پلاس و مطالب شما در سایت، بتوانند مخاطبان بیشتری جذب کنند، شما به عنوان نویسنده‌ی مطلب و مطالب شما به عنوان نوشته‌های شما، بالاتر ارزش‌گذاری خواهند شد.

پس از انجام مراحل فوق، با مراجعه به این صفحه می‌توانید با وارد کردن نشانی یک صفحه از سایت خود، عملکرد صحیح فرایند را بررسی کنید

منبع: راهنمای وبمستر گوگل

این نوشته در HTML, برنامه‌نویسی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه برای پیوند دادن حساب گوگل پلاس با سایت یا وبلاگ برای افزایش رتبه‌ی SEO

  1. طراحی سایت می‌گوید:

    فوق العاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>