تارنمای شخصی امیرمسعود ایرانی - AMIB توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار

AMIB

آموزش اسکریپت نویسی NSIS

NSIS یا Nullsoft Scriptable Install System یک نرم‌افزار رایگان برای ایجاد Installer تحت ویندوز است. از ویژگی‌های مهم این برنامه، حجم بسیار کم خروجی، امکان سفارشی کردن ویژگی‌های نصب با استفاده از کدنویسی و سازگاری و پایداری بالا در نسخه‌های گوناگون ویندوز است. با این حال این برنامه فاقد رابط کاربری است و ایجاد نصب با کدنویسی مقدور است. در این آموزش با ویژگی‌های NSIS و شیوه‌ی کدنویسی آن آشنا می‌شوید.

راهنمای ایجاد HTML Application یا HTA

HTML Application سکویی است که امکان ایجاد نرم‌افزارهای ساده تحت ویندوز با استفاده از امکانات مرورگرهای اینترنتی را فراهم می‌کند. این قالب در نسخه‌های گوناگون ویندوز قابل دسترسی است. در این آموزش با HTA آشنا می‌شوید و تفاوت‌های آن را با HTML فرا می‌گیرید.

آغاز سریع با VirtualBox

VirtualBox یک ماشین مجازی است. ماشین مجازی وظیفه‌ی شبیه‌سازی یک رایانه‌ی کامل را بر عهده دارد. موارد استفاده‌ی ماشین مجازی عبارتند از: آزمون نرم‌افزارها، استفاده‌ی بهینه از سخت‌افزار، آموزش، حفاظت در برابر خطرات احتمالی ویروس‌ها و کاربردهای بسیار دیگر. با مطالعه‌ی این مقاله، در کمترین زمان ممکن خواهید توانست یک ماشین مجازی جدید ایجاد کنید و از آن استفاده نمایید و از مهم‌ترین و مفید‌ترین نکته‌ها در این مسیر آگاه شوید.

آموزش تنظیمات حرفه‌ای WinRAR در هنگام فشرده‌سازی

WinRAR بدون شک مشهورترین نرم‌افزار فشرده‌سازی فایل‌ها به حساب می‌آید. دستیابی به بهترین نتیجه و کمترین حجم در هنگام فشرده‌سازی از نیازهای مهم کاربران این نرم‌افزار است. در این مقاله کارکرد هر یک از تنظیمات نرم‌افزار و مقادیر مناسب برای هر یک جهت رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه را فرا می‌گیرید. علاوه بر آن با برخی از ویژگی‌های مهم WinRAR که می‌توانند امنیت و ماندگاری داده‌های شما را تضمین کنند، آشنا خواهید شد.